ייעוץ לפני חקירה

חשיבותו של יעוץ לפני חקירה במשטרה

חקירה במשטרה איננה משחק ילדים ואינה חויה נעימה, גם ובעיקר אם מדובר באדם חף מפשע, לחלוטין.  במקרה שאדם עבר עבירה – המעמד של חקירה במשטרה חשוב הרבה יותר, באופן טבעי.

מול האדם הפרטי, שלעתים זו העבירה הראשונה שביצע ולעתים הינו חף פשע, עומדים חוקרים מנוסים אשר עושים ככל יכולתם כדי לאסוף ראיות מפלילות נגדו, ראיות שעלולות לשלוח אותו גם לתקופת מאסר ממושכת.
מטעם זה קיימת חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ מעורך דין פלילי מיומן לפני החקירה המשטרתית.

 

זכות המעוגנת בחוק! 

אנשים שזוהי להם ההסתבכות הראשונה עם החוק נוטים להתייחס אל חקירה משטרתית בקלות ראש, ואגב כך הם מבצעים טעויות חמורות. למשל, יש כאלה שאינם מבינים כי יעוץ לפני חקירה מעורך דין היא זכות המעוגנת בחוק ולא ניתן למנוע אותה, ובוודאי שאסור לחוקרים "לייעץ" לנחקר לוותר עליה כדי 'לסגור את הענינים' מהר וללכת הביתה. הנחקר אולי ילך הביתה מהר – אך אחר כך בסוף המשפט – יבלה בכלא מספר שנים, רק כי מיהר הביתה.

יתר על כן, מימוש זכות חוקית זו, שהיא ראשונה במעלה, אינה מעלה או מורידה את הרושם על חפותו של האדם ואינה מחזקת או מפחיתה מטיב החשדות כנגדו. לכן אין להסס מלהשתמש בה. 

 

עוד גישה שגויה של נחקרים היא המחשבה כי החוקרים הינם הוגנים ומחפשים את האמת והצדק. החוקרים הינם אנשי מקצוע שהמטרה העומדת לנגד עיניהם היא לגבש את הראיות כנגד הנחקר, והם לא יבחלו בתרגילים ובתכסיסים שונים שאותם הם לומדים ומשכללים לאורך השנים. 

 

אם לא די בכך, אדם שאינו מבין את ההשלכות של החקירה עלול, בקלות רבה, להפליל את עצמו, בין אם במילה או בהצהרה שנראות סתמיות בעיני, בשעה שנאמרו – על מנת לרצות את החוקרים וליצור רושם שהוא אשם למרות שהוא חף מפשע, וכן הלאה. למילים שתאמרו בחקירה יכולות להיות השלכות מכריעות על המשך ההליכים נגדכם, ואף לסבך אתכם בעבירות חמורות שעליהם כלל לא חשבתם. 

 

גם אם הייתם מעורבים בביצוע עבירה –  יעוץ משפטי נכון ע"י עורך דין פלילי טוב, יכול להציל אתכם משנות מאסר ממושכות או מהרשעה, בזכות יעוץ נכון ומדויק. 

 

יעוץ לקראת חקירה חשוב במיוחד בסיטואציה מורכבת, מלחיצה ומאיימת כזו, כאשר עתידכם מונח על כף המאזנים והסיכוי לביצוע טעויות גבוה מאוד.

 

פנו אל עורך דין לקבלת ייעוץ 

פנייה אל עורך דין פלילי כדי לקבל ייעוץ לפני חקירה משטרתית היא אבן יסוד בשמירה על זכויותיכם. עורך הדין יסביר לכם על מהות החקירה והשלכותיה, יבהיר לכם כיצד להתנהל, יסביר באילו טקטיקות עלולים החוקרים לנקוט, יבהיר מה כדאי לומר וממה כדאי להימנע, ויסביר לכם על זכות השתיקה בחקירה ומשמעות השימוש בה. לא פחות חשוב, עורך הדין וההכנה יאפשרו לכם להגיע בטוחים וחכמים יותר אל החקירה, עם  אסטרטגיה ברורה, כאשר אתם יודעים שיש לכם גב איתן של איש מקצוע מיומן הנלחם למענכם.

 

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ בהקדם, פנו אל משרד עורכי הדין אריאל עטרי בטלפונים 050-8323323 02-6231841.

 

ליצירת קשר, אנא מלאו את הטופס הבא, ונדאג לחזור אליכם: